Makijaż permanentny – czyli zabieg, który pokochały Polki!

przeprowadzanie zabiegu trwałego makijażu

W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet przykłada szczególną uwagę do swojego wyglądu. Nienaganna figura, modne stylizacje, piękna fryzura i naturalność. Z pewnością te cechy charakteryzują współczesną kobietę. Co zrobić, aby wyglądać naturalnie bez ogromnej ilości makijażu? Z pewnością to i wiele innych pytań, zadają sobie kobiety w każdym wieku.


Do najczęściej wybieranych zabiegów należy oczywiście makijaż permanentny, który stanowi podstawowy zabieg kosmetologiczny. Coraz chętniej zmieniamy swoje brwi, nadając twarzy wyraziste rysy, powiększamy usta, czy zmieniamy ich pigment. Szereg zabiegów medycyny estetycznej pozwala na to, aby uzyskać trwały makijaż, który podkreśli naszą kobiecość. W dzisiejszy artykule przybliżmy najważniejsze informacje na temat makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny co to jest?

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, warto zacząć od początku. Pomimo coraz większej popularności trwałego makijażu, wiele kobiet nie wie, na czym dokładnie polega zabieg, przez co się zniechęcają. Najprościej tłumacząc, jest to stały makijaż np.:

 • makijaż permanentny brwi
 • makijaż permanentny ust
 • makijaż permanentny oczu, który polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów.

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje?

permanentny makijaż

Zabieg przypomina tatuowanie, a efekt utrzymuje się nawet do 5 lat. Jednak w tym przypadku bardzo ważny jest wybór odpowiedniego salonu, który wykonuje makijaż permanentny. Trwały makijaż, jak sama nazwa wskazuje, to zabieg, który jest nieodwracalny. Niestety coraz częściej widzimy prace (pseudo) kosmetyczek, które wykonują zabieg bez żadnych umiejętności. W tym przypadku należy pamiętać, że taniej wcale nie oznacza lepiej!

Makijaż permanentny brwi – metody

Wraz ze wzrostem popularności zabiegu, powstało wiele metod, które możemy wybrać przed wykonaniem makijażu permanentnego. Warto zatem wyróżnić:

 • makijaż permanentny brwi metodą piórkową
 • makijaż permanentny brwi metodą cieniowania (klasyczna)
 • makijaż permanentny brwi metodą włoskową

Makijaż permanentny przeciwwskazania

W przypadku każdego zabiegu medycyny estetycznej istnieją pewne przeciwwskazania, które warto poznać odpowiednio wcześniej. W przypadku makijażu permanentnego, warto wskazać:

 • infekcje – dotyczą wszystkich zabiegów kosmetologii;
 • ciąża – podczas zabiegu używane są na przykład różne preparaty znieczulające, dlatego ważne jest to, aby chronić zdrowie dziecka. Nie możemy przewidzieć tego, jak zareaguje nasz organizm;
 • karmienie piersią – podobnie, jak w przypadku ciąży;
 • nowotwór
 • leki rozrządzające krew – wszystkie osoby, które przyjmują tego typu leki, powinny pamiętać o tym, że ich naczynia krwionośne są bardzo kruche, przez co zwiększa się skłonność do krwawienia;
 • leki sterydowe
 • odżywki na porost brwi – mało kobiet o tym wie, ale minimum na miesiąc przed przystąpieniem do zabiegu permanentnego brwi, należy zaprzestać korzystania z odżywek.

W przypadku wątpliwości zawsze warto skonsultować swoje obawy z kosmetologiem. Jeżeli korzystamy z profesjonalnych usług, na pewno efekt będzie zaskakujący.

UMÓW WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE
Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Skłodowskiej-Curie 3
(budynek Polon Park, 2 piętro)
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604
gdansk@clinicacosmetologica.pl

Makijaż permanentny – czyli zabieg, który pokochały Polki!
4.9 (97.5%) 8 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *