Czy tanie powiększanie biustu może być skuteczne?

Duże, jędrne, obfite- właśnie takie piersi jako ideał kobiecości kreował nam przez wiele lat świat show biznesu. Obecnie zauważalne jest ograniczenie akurat tego trendu, ale nadal wiele kobiet marzy o większych, czasem wręcz przerośniętych piersiach.

Problemem bywa kwestia finansowa, bo nie każda pani jest w stanie zapłacić wysoką kwotę, w profesjonalnej klinice, aby operacja wykonana została przez możliwie najlepszego specjalistę. Wówczas szukają innych możliwości, znajdują „okazje” w kraju lub za granicą i decydują się na wykonanie operacji w nieznanym sobie źródle, niepotwierdzonym za zdecydowanie mniejszą kwotę. Czy takie postępowanie jest bezpieczne? Jakie mogą być jego konsekwencje?

Bezpieczeństwo a tanie powiększanie biustu

Decydując się na przeprowadzenie operacji w niepolecanym miejscu nie możemy wiedzieć czego się spodziewać. Nie mamy pewności jakie warunki zastaniemy na sali operacyjnej i czy zabieg zostanie wykonany z zachowaniem właściwych zasad, które mogą decydować o naszym zdrowiu, a nawet życiu.

Dodatkowo niezwykle istotne jest odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie lekarza wykonującego operacje. Nieumiejętne umieszczenie implantu, złe dopasowanie jego wielkości czy włożenie w nieodpowiednie miejsce może skutkować uszkodzeniami w naszych piersiach, a nawet pęknięciem silikonu i wylaniem się treści do piersi, czego konsekwencją może być poważna deformacja lub nawet utrata piersi.

Przeczytaj też czy domowe powiększanie biustu może być skuteczne!

Zadowolenie z efektów

Jeśli operacja zostanie przeprowadzona w nieprawidłowy sposób może się okazać, że piersi są nierówne, brzydko się układają i ogólnie jesteśmy niezadowolone z efektów. Jest to poważna ingerencja w nasz organizm i nie warto na niej oszczędzać. Tanie powiększanie biustu nie jest dobrym rozwiązaniem, bo możemy tego potem żałować.

Wykonanie od razu ponownej operacji nie będzie możliwe, więc będziemy musiały zmierzyć się z wyglądem jakiego nie chciałyśmy. Dodatkowo trudno będzie nam w przyszłości zaufać nawet najlepszemu chirurgowi plastycznemu, który będzie potrafił naprawić szkody wyrządzone naszym piersiom przez nieumiejętnie przeprowadzoną operację.

Jak wybrać klinikę i lekarza?

Warto dokładnie sprawdzić od jak dawna działają kliniki zajmujące się powiększanie biustu w naszej okolicy. Sprawdzić referencje lekarza i opinie na jego temat w sieci, choć tym nie zawsze można całkowicie wierzyć. Jeśli jest taka możliwość warto skontaktować się z jakąś z wcześniejszych pacjentek. Można również podpytać swojego lekarza rodzinnego lub innego znajomego czy wie gdzie warto iść.

Z pewnością nie warto kierować się ceną. Może to doprowadzić do tego, że na całej operacji zaoszczędzimy 1-2 tys. Złotych, a stracimy zdrowie, urodę lub zagrożone będzie nasze życie, dlatego warto dobrze się przygotować i wybrać możliwie najlepsze i najbezpieczniejsze dla siebie rozwiązanie.

Oczywiście zabiegi powiększające biust nie są jedyną opcją. Inne, znacznie tańsze metody to: kremy ujędrniające i powiększające piersi (np. krem Frashe) oraz masaże. Warto również je rozważyć.

Bibliografia:

1. Stallings A.F., Lupo M.P., Practical Uses of Botanicals in Skin Care, 2009
2. Breton L., Girerd F., Renault B., Use of cinnamic acid or of its derivatives in a cosmetic firming composition, 1997
3. Didie E.R., Sarwer D.B., Factors That Influence the Decision to Undergo Cosmetic Breast Augmentation Surgery, 2004

11 odpowidzi na “Czy tanie powiększanie biustu może być skuteczne?”

  1. Hej, boję się takiej operacji 🙁 Poza tym nie chcę wydawać tyle kasy. Czy znacie jakieś inne, tańsze sposoby na ujędrnienie (powiększenie) piersi?

  2. Tanio czyli jak??? Bo jesli mamy patrzec na cene, no to masakra… Zabiegi są po kilka tyś zł, a skuteczny krem o wiele wiele tańszy. Oczywiście to nie cudowny kosmetyk do nagłego powiększania piersi, ale ujędrnia znakomicie. Mowa o Frashe!

  3. To każdego indywidualna kwestia, wiec nie można tak oceniać. Kobiety decydują się na operacje z różnych powodów. Sama nie jestem zwolenniczką takich rozwiazań, bo wolę w inny sposób dbać o swoje piersi

  4. Doris, trochę dystansu, przecież niektóre kobiety mają naprawdę realne problemy ze swoimi piersiami (i często wielkie kompleksy).
    Też wolę naturalne sposoby – kremy itd., ale nie oceniam innych osób.

    1. też uważam, że kremy są spoko.. ja używam i faktycznie potrafią nieźle ujędrnić. Oczywiście zależy jaki bo taki za 10 zł to raczej placebo, ale te z wyższej półki faktycznie działają

  5. Nieprawda, że wyglądają jak lale. Ale owszem – też bym sobie tego nie zrobiła. Ja zastosowałam bardzo dobry krem Frashe, którym smaruje piersi i jest idealny dla mnie. Piersi są wtedy jędrniejsze.

  6. nigdy w życiu nie zrobiłabym sobie operacji! wszystkie kobiety po takich operacjach wyglądają jak nadmuchane lale i myślą, że tego nie widać. żałosne..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code