Czy powiększanie biustu domowymi sposobami działa?

domowe kosmetyki powiększające biust

Kobiety, które marzą o większych piersiach, często przed operacją plastyczną wolą wypróbować domowe sposoby na powiększenie biustu. Do takich metod zaliczamy m.in. ćwiczenia na klatkę piersiową, masaże piersi, a nawet zwiększenie masy ciała (w przypadku kobiet szczupłych). Czy takie metody są jednak rzeczywiście skuteczne?

Powiększanie biustu domowymi sposobami – skuteczne metody

Biust można powiększyć wieloma sposobami. Najskuteczniejsze są oczywiście operacje plastyczne, jednak to rozwiązanie dość kosztowne i dla wielu kobiet ostateczne. Dlatego też większość pań woli najpierw wypróbować sposoby alternatywne, które często są również całkowicie bezpiecznie i nieinwazyjne.

Do takich metod zaliczamy przede wszystkim masaż piersi, który najlepiej wykonać po kąpieli czy prysznicu stosując krem powiększający do biustu Frashe. Regularne masowanie piersi sprawia, że stają się one jędrniejsze, a przez to pełniejsze – optycznie więc będą wydawały się większe. Ponadto taki masaż biustu to doskonała profilaktyka raka piersi. Wykrycie jakichkolwiek guzów w piersi to pierwszy krok do podjęcia szybkiego leczenia raka piersi. Dzięki temu można uniknąć mastektomii, czyli operacji usunięcia piersi.

Kolejna metoda to ćwiczenia na klatkę piersiową. Mają one za zadanie wzmacniać mięśnie odpowiedzialne za utrzymywanie biustu – piersi mogą unieść się do góry i również będą wydawały się większe. Do takich ćwiczeń zaliczają się pompki – także przy ścianie – jak i różnego rodzaju ćwiczenia z obciążeniem.

Do domowych sposobów na powiększanie piersi zalicza się również dieta bogata w estrogen. To żeński hormon, który ma wpływ m.in. na wzrost piersi. Spożywanie pokarmów bogatych w ten składnik sprawi, że w organizmie wyrówna się poziom innych hormonów, takich jak męski testosteron, który skutecznie hamuje wzrost piersi. Bogate w estrogen są przede wszystkim produkty sojowe, owoce, rośliny strączkowe, nasiona lnu, słonecznika i sezamu, a także jajka oraz nasiona anyżu. Dużą rolę w diecie powiększającej biust odgrywają także witaminy oraz aminokwasy.

Czy powiększanie biustu domowymi sposobami jest skuteczne?

Większość domowych sposobów na powiększenie piersi może okazać się skuteczna pod jednym warunkiem – będą one stosowane regularnie. Jednorazowy masaż piersi pomoże co prawda w pewien sposób skontrolować nam swój stan zdrowia, jednak nie będzie miał wpływu na wygląd piersi.

To samo dotyczy ćwiczeń, diety oraz innych sposobów, jakie można znaleźć w sieci. Kluczem do sukcesu jest systematyczność i dokładność. Warto uzbroić się w cierpliwość, ćwiczyć co drugi dzień, masować piersi codziennie lub także co drugi dzień i prowadzić zdrowszy tryb życia. Może się okazać, że już po upływie 2-3 miesięcy piersi staną się pełniejsze, bardziej kształtne, a co za tym idzie – atrakcyjniejsze i optycznie większe.

Domowe sposoby alternatywą dla operacji plastycznych?

W większości przypadków zastosowanie domowych sposobów może okazać się wystarczającym rozwiązaniem problemu małych, niekształtnych piersi. Poza tym, masaże czy ćwiczenia są o wiele tańszym rozwiązaniem niż implanty piersi – taka operacja plastyczna najczęściej kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. Podobnie wygląda cena innego zabiegu powiększania piersi, który polega na wstrzykiwaniu w biust żelu zawierającego sól fizjologiczną.

Poza tym, operacje plastyczne to duża ingerencja w wygląd ludzkiego ciała, wiąże się z powikłaniami i wieloma niedogodnościami. Czasem może się też okazać, że wszczepione implanty są po prostu za duże i kobieta nie czuje się komfortowo z „nowymi” piersiami.

Bibliografia:

1. Hlava B., Stary F., Pospisil F., Rośliny kosmetyczne, 1984
2. Gupta S., Topical Nutraceutical Compositions with Selective Body Slimming and Tone Firming Antiaging Benefits, 2003
3. Spear S.L., Bulan E.J., Venturi M.L., Breast Augmentation, 2004

11 odpowidzi na “Czy powiększanie biustu domowymi sposobami działa?”

  1. No ćwiczenia to najlepszy sposób na ujędrnienie piersi, bo nawet jeśli będziemy używać różnych kremów to niewiele to da. cuda nie istnieją

  2. ćwiczę kilka razy w tygodniu i stosuję zdrową dietę i jestem zadowolona ze swoich piersi. może faktycznie mogłyby być nieco większe, ale raczej nie zdecydowałabym sie na operacje powiększania piersi. to rozwiązanie dla desperatek, które nie radzą sobie ze swoimi kompleksami

  3. Dziewczyny, takie zabiegi to przecież operacje, a przy operacjach istnieje ryzyko powikłań .. trzeba o tym wcześniej pomyśleć, niż później płakać.

  4. Domowymi sposobami? To ja jedynie katar wyleczyłam h3h3. Natknęłam się na reklamę dermokosmetyku Frashe, który z naturalnym składem miał mi powiększyć piersi. Teoretycznie ejst jakiś minimalny efekt, ale właśnie są takie jędrniejsze i to jest najważniejsze. Pozdrawiam, Jola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code