Ile kosztują implanty biustu?

centy implantów biustu oscylują w przedziale 10 - 20 tyś zł

Powiększanie piersi poprzez wszczepienie implantów to jeden z najbardziej popularnych i skutecznych sposobów na pozbycie się kompleksu za małych piersi. Choć cena takich zabiegów jest dość wysoka, na dłuższą metę może być to lepsze rozwiązanie niż np. wypełnianie piersi solą fizjologiczną czy własnym tłuszczem. Przed zdecydowaniem się na taki zabieg trzeba wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale i m.in. długi czas rekonwalescencji.

Ile zapłacisz za implanty biustu?

Cena wszczepienia implantów biustu zależy m.in. od tego, jaką klinikę wybierzemy i w jakim mieście się ona znajduje. Duży wpływ na koszt operacji ma także sam wybór implantów. Pamiętajmy, że implanty możemy podzielić na kilka grup: w zależności od materiału, jaki je wypełnia (silikon lub roztwór NaCl), kształtu (implanty anatomiczne lub okrągłe) oraz ich zewnętrznej powłoki (chropowata lub gładka). W naszym kraju średnio za operację wszczepienia okrągłych implantów trzeba zapłacić ok. 10-13 tysięcy złotych. Z kolei wszczepienie implantów anatomicznych (które dają bardziej naturalny efekt) kosztuje mniej więcej 13-16 tysięcy złotych.

Poszukując odpowiedniej kliniki nie można kierować się jedynie kosztami. Nie powinny nas kusić zabiegi, za które mamy zapłacić jedynie kilka tysięcy złotych. Zbyt niska cena zabiegu powinna być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Najprawdopodobniej może się to wiązać z otrzymaniem implantów niezbyt dobrej jakości. Czasami tak niska cena nie obejmuje ceny samych implantów – za nie trzeba będzie więc zapłacić osobno – lub pobytu w szpitalu bądź otrzymania specjalnej bielizny pooperacyjnej, którą należy nosić.

Implanty piersi a rekonwalescencja

Cena zabiegu to jedno – decydując się na operację powiększania piersi należy też liczyć się z bólem i długim czasem powrotu do dawnego, aktywnego życia. Większość pacjentek może powrócić do pracy po 1-2 tygodniach. Niemniej jednak, przez ten czas najlepiej wystrzegać się jakiejkolwiek aktywności fizycznej, a nawet gwałtownego podnoszenia rąk do góry – co czasem może być znacznym utrudnieniem. Przez 6-8 tygodni po zabiegu nie można podejmować się żadnych forsownych zajęć.

Po powiększeniu piersi, przez kilka tygodni będą one opuchnięte i wysoko umieszczone. Tuż po operacji pacjentki często skarżą się na duży ból, który najczęściej trzeba łagodzić farmakologicznie. Początkowo w otoczce sutkowej oraz brodawce sutkowej może występować brak czucia – z czasem powinno to minąć, a piersi nieco opadną, przyjmując bardziej naturalną pozycję (piersi mogą opadać nierównomiernie i nie powinno to być powodem do zmartwień).

Po zabiegu należy nosić specjalny biustonosz (także w czasie snu) i masować piersi. Przez pierwszy miesiąc nie powinno się też spać na brzuchu. Choć istnieją różne metody wszczepienia implantów, to przy każdej z nich na skórze pozostają różnej wielkości blizny – je również trzeba odpowiednio pielęgnować, aby stały się niewidoczne.

Czy opłaca się wszczepiać implanty biustu?

Wszczepienie implantów nie jest jedyną metodą powiększania biustu, jednak czasem okazuje się najtańsza. Panie chcące powiększyć piersi dyskretnie, mogą wybrać wypełnianie biustu solą fizjologiczną lub własnym tłuszczem – tutaj jednak jest duże prawdopodobieństwo, że po jednym zabiegu efekt nie będzie zadowalający, więc trzeba będzie go powtórzyć. Inną tradycyjną metodą powiększenia i ujędrnienia biustu jest oczywiście stosowanie kremów ujędrniających. Poza tym, taki efekt nie utrzymuje się do końca życia i być może trzeba go będzie powtórzyć za kilka lat. Jeden zabieg zazwyczaj kosztuje kilka tysięcy złotych, a jeśli trzeba będzie go powtórzyć to może się okazać, że mimo wszystko implanty piersi są bardziej opłacalne.

Inną tradycyjną metodą powiększenia i ujędrnienia biustu jest oczywiście stosowanie kremów ujędrniających (o czym warto jest doczytać w innym artykule) np. krem Frashe.

Sprawdź, czy po powiększaniu możesz karmić piersią!

Jednocześnie należy pamiętać, że zdarzają się sytuacje, kiedy konieczna będzie wymiana implantów. Dzieje się tak np. w wyniku ciąży – to czas, kiedy piersi naturalnie się powiększają, przygotowując się na okres laktacji. Po skończeniu karmienia piersią, biust zazwyczaj wraca do dawnych rozmiarów, ale skóra pozostaje rozciągnięta. To może sprawiać, że biust – także ten po operacji plastycznej – straci dawny kształt i trzeba będzie go poprawiać. Operacja korekcyjna to dodatkowy koszt, ból i stres.

Bibliografia:

1. Krauss M., Podstawowe zagadnienia chirurgii plastycznej, 1991

13 odpowidzi na “Ile kosztują implanty biustu?”

 1. A chyba sa rozne implanty no nie? z różnych jakis substancji czy rozne sa metody wykonania itd. Coś mi sie takiego kojarzy 😀

 2. Zastanawiam się nad operacja powiększenia biustu, ale mam bardzo dużo wątpliwości. Boje sie, że jak zajdę w ciążę to pojawią się jakieś komplikacje i zniszcze sobie zdrowie, co może wpłynać na dziecko

  1. No to nie rób tej operacji. Szkoda zdrowia. 🙂
   Lepiej zastanów się nad dobrym kremem ujędrniającym do biustu.

 3. Implanty teoretycznie są opłacalne, ale zabieg jest inwazyjny i niekoniecznie musi się powieść 😛
  Dlatego ja zdecydowałam, że najpierw kupię zestaw Frashe i zacznę stosować jakiś czas. Po 1,5 miesiąca efekt jędrnych piersi, takich pełniejszych w mojej miseczce C był widoczny i NAMACALNY (^_^). Nie muszę chodzić na zabiegi bo w sumie to się ich boje.

 4. Boże, te ceny są kosmiczne … nie no, ponad 10k? Dziewczyny, znacie jakieś tańsze sposoby? Coś może nie na samo powiększenie, ale na ujędrnienie / podniesienie biustu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code