Duże, jędrne, obfite- właśnie takie piersi jako ideał kobiecości kreował nam przez wiele lat świat show biznesu. Obecnie zauważalne jest ograniczenie akurat tego trendu, ale nadal wiele kobiet marzy o większych, czasem wręcz przerośniętych piersiach.

Problemem bywa kwestia finansowa, bo nie każda pani jest w stanie zapłacić wysoką kwotę, w profesjonalnej klinice, aby operacja wykonana została przez możliwie najlepszego specjalistę. Wówczas szukają innych możliwości, znajdują „okazje” w kraju lub za granicą i decydują się na wykonanie operacji w nieznanym sobie źródle, niepotwierdzonym za zdecydowanie mniejszą kwotę. Czy takie postępowanie jest bezpieczne? Jakie mogą być jego konsekwencje?

Bezpieczeństwo a tanie powiększanie biustu

Decydując się na przeprowadzenie operacji w niepolecanym miejscu nie możemy wiedzieć czego się spodziewać. Nie mamy pewności jakie warunki zastaniemy na sali operacyjnej i czy zabieg zostanie wykonany z zachowaniem właściwych zasad, które mogą decydować o naszym zdrowiu, a nawet życiu.

Dodatkowo niezwykle istotne jest odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie lekarza wykonującego operacje. Nieumiejętne umieszczenie implantu, złe dopasowanie jego wielkości czy włożenie w nieodpowiednie miejsce może skutkować uszkodzeniami w naszych piersiach, a nawet pęknięciem silikonu i wylaniem się treści do piersi, czego konsekwencją może być poważna deformacja lub nawet utrata piersi.

Przeczytaj też czy domowe powiększanie biustu może być skuteczne!

Zadowolenie z efektów

Jeśli operacja zostanie przeprowadzona w nieprawidłowy sposób może się okazać, że piersi są nierówne, brzydko się układają i ogólnie jesteśmy niezadowolone z efektów. Jest to poważna ingerencja w nasz organizm i nie warto na niej oszczędzać. Tanie powiększanie biustu nie jest dobrym rozwiązaniem, bo możemy tego potem żałować.

Wykonanie od razu ponownej operacji nie będzie możliwe, więc będziemy musiały zmierzyć się z wyglądem jakiego nie chciałyśmy. Dodatkowo trudno będzie nam w przyszłości zaufać nawet najlepszemu chirurgowi plastycznemu, który będzie potrafił naprawić szkody wyrządzone naszym piersiom przez nieumiejętnie przeprowadzoną operację.

Jak wybrać klinikę i lekarza?

Warto dokładnie sprawdzić od jak dawna działają kliniki zajmujące się powiększanie biustu w naszej okolicy. Sprawdzić referencje lekarza i opinie na jego temat w sieci, choć tym nie zawsze można całkowicie wierzyć. Jeśli jest taka możliwość warto skontaktować się z jakąś z wcześniejszych pacjentek. Można również podpytać swojego lekarza rodzinnego lub innego znajomego czy wie gdzie warto iść.

Z pewnością nie warto kierować się ceną. Może to doprowadzić do tego, że na całej operacji zaoszczędzimy 1-2 tys. Złotych, a stracimy zdrowie, urodę lub zagrożone będzie nasze życie, dlatego warto dobrze się przygotować i wybrać możliwie najlepsze i najbezpieczniejsze dla siebie rozwiązanie.

Oczywiście zabiegi powiększające biust nie są jedyną opcją. Inne, znacznie tańsze metody to: kremy ujędrniające i powiększające piersi (np. krem Frashe) oraz masaże. Warto również je rozważyć.